Domácí MČR na krátké trati: Licence A pro Dianu Štráchalovou

Velká očekávání a těšení se na MČR na krátké trati, které se po 19 letech konalo na jihu Čech, se naplnila o uplynulém víkendu. Prostor Kuní a Kraví hory v srdci Novohradských hor je sice panenský, ale přinejmenším charakter terénu (velké kopce, velké skály, kamenitá podložka) byl díky tradičnímu přeběhu TSviny-BnČ-Hojná Voda jihočeským o-běžcům znám. Svahy Vysoké, které hostily sobotní semifinále, byly zhusta posypány kamením, padlými kmeny i podrostem, což nahrávalo chybám nadstandardních rozměrů. V síti kvalifikace uvízl třeba i domácí Martin Brožka, který se zahojil suverénním vítězstvím v nedělním finále B.
Medailové naděje ve veteránských kategoriích se naplnit nepodařilo, ale i umístění v první desítce jsou cenná. Dosáhli jich 9. Martina Teringlová (D35, VCB), 9. Marie Dulovcová (D45, KRE), 9. Petr Klimeš (H35, KRE), 7. Pepa Hejzlar (H60, VCB) a 6. Václav Bouček (H75, OCB).
Nejhodnotnějším výsledkem je ale umístění křemežské mladší dorostenky Diany Štráchalové, která v sobotu zaskočila své zkušenější soupeřky soustředěným výkonem a těsně proklouzla do finále A, kde v neděli obsadila 16. místo. Tím si zajistila zisk licence A, což je v jihočeských poměrech věc mimořádná. Gratulujeme!

Příspěvek byl publikován v rubrice bylo .... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Domácí MČR na krátké trati: Licence A pro Dianu Štráchalovou

1. Alča napsal:

Připojuji se ke gratulaci, Dia nám udělala velikou radost! Jen tak dál!
    Alča

2. Klimík napsal:

Všichni, kdo jste tyhle závody běželi a doběhli, zasloužíte respekt. Pořadatelé také zaslouží respekt, protože makali jako nikdy a nebáli se použít takhle těžký terén.