Jihočeský žebříček pro rok 2018 zahájen

Letošní Jihočeský žebříček byl zahájen v sobotu prvním závodem, kterým byl hned Přeborový závod na krátké trati. Běželo se za slunečného počasí na mapě Kozí Hrádek. Právo startu na MČR na krátké trati si vyběhla tato děvčata – Kateřina Kosobudová v D16, Anna Svobodová v D18 (obě VTA) a Martina Teringlová (VCB) v D21. Mezi muži jsou postupujícími Kuba Novák (KRE) v H16, Adam Valenta v H18, Petr Bečvář v H20 (oba OPI) a Radek Teringl (VCB) v H21. Blahopřeji. Výsledky naleznete zde. Hela Hudečků určitě dodá fotky.

O týden dřív proběhl u Spattendorfu první letošní Linz Cup, běžel se tradiční scorelauf. Nejlépe z našich si v HA vedl Radek Teringl (dělené první místo), 8.místo obsadil Filip Hulec. V kategorii HB-lang běželi Vítek Majer, Zdenda Blabla, Luděk Honsa a Pepa Rychtecký. Vašek Bouček běžel v kategorii HB-K a mladá Vendy Teringlová v C.

A tuto neděli si zpravidla tradiční účastníci nenechali ujít příležitost účastnit se tradičního (i když neOB) přeběhu Novohradských hor, konkrétně z Trhových Svinů pro delší trať (A), resp. z Benešova nad Černou pro kratší trať (B) přes kopce až na Hojnou Vodu. Bylo to dlouhé, ale krásné, s výhledy do krajiny a se sluncem. Výsledky a fotky naleznete zde. Za zmínku jistě stojí excelentní výkon Honzy Flašara na „kratší“ 14km trati, který s převahou vyhrál, když čas stlačil těsně pod 1 hodinu. Uznání zaslouží všichni, kteří doběhli, a to včetně mladé Katky Novákové, která jako nováček v kategorii se psem doběhla druhá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáž ze závodu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Jihočeský žebříček pro rok 2018 zahájen

1. Jirka napsal:

Jihočeský oblastní žebříček odstartoval, ale mnoho závodníků se do něho k dnešnímu dni stále nepřihlásilo. Konec přihlášek do žebříčku je na konci dubna. Přihlašuje se v ORIS.