Třeskovník a pleskovník
Tato diskuse není řízena ani cenzurována. Zde zveřejněné názory se nemusí shodovat s názory redakce. Žádáme diskutující, aby dbali základních etických a morálních zásad.
napsat
(545)
(385) Klimík
20.03.2013, 21:13:04

Děkuju za pochvalu.
Na ten trénink bych jel. Stačí v jedenáct u tebe?

(384) Honza Flašar jun.
20.03.2013, 18:14:46

A protože se Jarní pohár neběží, půjdu si v sobotu proběhnout MjČ na dlouhé trati z roku 1995 na Kolné. Start kolem poledne, mapy a místa v autě jsou. Nehlašte se všichni.

(383) Honza Flašar jun.
20.03.2013, 18:11:07

Klimíkovi je za Sněhuláka třeba vyseknout poklonu. Málo kontrol na trati kvalitu závodu nesnižuje, naopak. Dočkáme se někdy podobných voleb třeba na oblastním přeboru?

(382) Klimík
17.03.2013, 13:11:17

V posledním sněhuláku se mi opět osvědčil model závodu O-kros. Délkou se závod blížil klasice, ale časem nutným k překonání této délky to byl spíš midl. Ovšem průměrnou rychlost, které závodníci dosahovali, dosahují většinou jen na sprintu nebo na krátké trati. Musím se ale přiznat i některým nedostatkům. Tak například jsem mapový start kategorie B umístil na kraj mapy a časový start mimo mapu. Některým závodníkům se nechtělo k trojůhelníčku a vzali to azimutem k první kontrole, což by jim jinde neprošlo, ale na Sněhulákovi se to snese. Omlouvám se Terce, která mi to reklamovala, a já její protest zamítl. K podobnému posunu došlo i v kategorii A, ovšem ne na startu, ale na první výměně mapy. Závod měl také zajímavé momenty jinde nevídané. Již zmiňovaná výměna map proběhla na trati hned dvakrát, to znamená, že se běželo na třech mapách. Dvě z map se překrývaly značnou částí prostoru, který se ovšem nepřekrýval porostově ani časově, tím méně mapařsky :) . To byla pro stavitele výzva pro umístění výměny mapy. Takový skok v časoprostoru nevytušil ani slavný Albert. Další zajímavý prvek byl ...

(381) Klimík
17.03.2013, 13:10:35

přímý okamžitý generátor průběžného pořadí. Sofistikovaná zcela automatizovaná metoda odečtu proběhnuvších závodníků kontrolním stanovištěm za pomoci desítkové soustavy a tlustého fixu (smích zúčastněných). Prostě jsem tlustým fixem očísloval mapy a seřadil je tak, aby závodníci odebírali od jedničky (shovívavý úsměv nezúčastněných). Použita byla také metoda skrytého hendikepu. Ta spočívala v tom, že mapa číslo jedna, tedy mapa momentálně nejrychlejšího závodníka byla opatřena vrstvou zhoršující čtení detailů. V tomto případě to bylo razítko Klimík s.r.o.
Další akce paralelně probíhající byla akce pro děti - Smajlíkový závod a akce pro juniory – Minisprint na 750 m. Ten sloužil zároveň jako výklus po závodě.
Poděkování patří hlavnímu sněhuláku Radimovi, našem vedlejším sněhulákům, Aleně Novákové studnici nápadů a ochoty a v neposlední řadě závodníkům co se nebáli mých nápadů.
Díky
Klimík


(380) Klimík
17.03.2013, 13:08:51

V posledním sněhuláku se mi opět osvědčil model závodu O-kros. Délkou se závod blížil klasice, ale časem nutným k překonání této délky to byl spíš midl. Ovšem průměrnou rychlost, které závodníci dosahovali, dosahují většinou jen na sprintu nebo na krátké trati. Musím se ale přiznat i některým nedostatkům. Tak například jsem mapový start kategorie B umístil na kraj mapy a časový start mimo mapu. Některým závodníkům se nechtělo k trojůhelníčku a vzali to azimutem k první kontrole, což by jim jinde neprošlo, ale na Sněhulákovi se to snese. Omlouvám se Terce, která mi to reklamovala, a já její protest zamítl. K podobnému posunu došlo i v kategorii A, ovšem ne na startu, ale na první výměně mapy. Závod měl také zajímavé momenty jinde nevídané. Již zmiňovaná výměna map proběhla na trati hned dvakrát, to znamená, že se běželo na třech mapách. Dvě z map se překrývaly značnou částí prostoru, který se ovšem nepřekrýval porostově ani časově, tím méně mapařsky :) . To byla pro stavitele výzva pro umístění výměny mapy. Takový skok v časoprostoru nevytušil ani slavný Albert. Další zajímavý prvek byl přímý ok

(379) jive
6.03.2013, 11:28:35

2 Kuba
No já rozhodně jo "Drápale" ( viz. pohádka S čerty nejsou žerty ;) )
Moje taktika se mi jeví opačná :)

(378) jive
6.03.2013, 09:15:58

2 Kuba
No já rozhodně jo "Drápale" ( viz. pohádka S čerty nejsou žerty ;) )
Moje taktika se mi jeví opačná :)

(377) Kuba
5.03.2013, 07:09:43

Jasně, základní taktika: nebudem se pouštět do žádných větších akcí...

(376) Klimík
4.03.2013, 22:49:10

targii. (ty znaky mi sežral smajlík na začátku textu)

(375) Klimík
4.03.2013, 22:47:17

Spotřeba papíru je ukazatelem úspěšnosti (alespoň u firem :) ).
Slíbil jsem, že napíšu něco o posledním uskutečněném sněhuláku. Mám teda míň času. Snad to s invencí bude lepší. Takže: Od odebrání mapy při startu, která byla přímo na parkovišti, bylo k mapovému startu, který byl u lesa, pěkný kus cesty. Cestou jsme potkali rodinu Terošovu, kterak přijíždí s Tryskáčovským zpožděním. Bylo dost času si naplánovat sběr kontrol a poradit se o taktice se soupeři, přesto, nebo právě proto, se běželo ve vláčku hned od začátku, aniž by někomu vadila úvodní drobná farsta. Závod byl koncipován jako skorelauf s časem 65 min. Nepodařilo se ovšem rozehřát všechen sníh. Vlastně byl spíš zmrzlý s krásně nepodajnou krustou. To způsobilo, že se nikomu nepodařilo sebrat víc než polovinu kontrol. To hrálo do karet borcům, co se tak nějak neodvažují do vzdálenějších míst mapy a byli dostatečně blízko cíle ve chvíli překvapivého zjištění, že je konec limitu už ve třetině závodu. Využili toho: 1. - fal. Hulec, 2. -ZdeBla zvaný borec a 3. skut. Hulec zvaný ledoborec. Ostatní se vlivem penalizace ocitli mimo bednu a v lehké le

(374) tichym
4.03.2013, 19:50:54

Takový nevinný hec to měl být a tolik zbytečně popsaného papíru.

(373) Radim
4.03.2013, 12:14:01

Ahoj. Jasne, ze je to blbost. V jihoceskym zebricku se kdysi za zrusenej zavod vsem zapocital aritmeticky prumer ziskanych bodu z ostatnich zavodu. Nikdo to nerozporoval. Tyhle vysledky si s tim jen trochu vic hrajou. Jsem zvedav, co byste delali na mem miste koordinatora zimni ligy...
Ja jsem si to taky moc neuzil, radsi poradam normalni zavody s normalnima zavodnikama. A jsem rad, ze se vytvorila takovahle diskuse, myslim, ze ta provokace stala za to:) Ostatne, taky muzete nejaky zavod pripravit. Terminovka na pristi rok ma v tuhle chvili 9 volnych terminu:) Udelat trikrat (5x, 7x) zavod Snehulaka a pak si troufnout na JcZ. I to je jeden z efektu (a zamyslenych cilu) zimni ligy, letos to pochopil Martin Tichy.
Jo a s tema 85 bodama za poradani mas samozrejme pravdu. Zapomnel jsem na to, predelam spolu se zpracovanim sobotniho zavodu.
P.S.: A to normalni rozdeleni se tyka vykonu kazdeho jednotliveho zavodnika, ne vysledku zavodu.

(372) Honza Flašar jun.
3.03.2013, 17:02:49

Já si naopak myslím, že u průměrného oblastňáku s intervalovým startem mohou být výsledné časy závodníků normálně rozděleny. Nebo si teda neumím představit jakým jiným jednoduchým rozdělením by se to dalo lépe popsat. Sněhulák s hromadným startem a mistrovství světa je něco jiného.

Statistiku mám na 3. pokus, kdyby to někoho zajímalo.

(371) Lenka
2.03.2013, 12:29:36

Radime, nemysli si, že jsi jediný, co tady má zápočet ze statistiky.
Tři zkoušky včetně zápočtů stačí? Hlavně bych ráda viděla ten tvůj zápočet,
protože předpoklad, že časy běžců mají normální rozdělění je mylný.

Uvědom si, že většina závodníků dobíhá chvíli po prvním a čím víc ke konci, tím víc jich ubývá. Obzvlášť když se podíváš na výsledky sněhuláka není to málo ze začátku a většina uprostřed (a málo na konci).

Není trochu divné vygenerovat si náhodná čísla a ty prohlásit za výsledky jednotlivých závodníků? Tvým postupem není problém vygenerovat výsledky úplně jinak, třeba opačné pořadí. Jak jsi přišel na zrovna tyhle seedy - pro kat. A (35,1), kat.B (24,1) a kat. C (18,1) a proč má každá kategorie jiný?

Protestuju proti tomuto pseudostatistickému pořádání závodů. Na statistiku je málo dat.
Napsal jsi se tam jako pořadatel tohoto fiktivního závodu, tak proč tam nemáš 85 pořadatelských bodů, ale 98?

Na závěr bych řekla, že vygenerovat náhodnou řadu čísel a tu prohlásit za výsledky závodníků, je nesmysl.
A pokud bych měla tohle hodnotit jako domácí úkol ze stati

(370) jive
28.02.2013, 13:18:31

Hoj. Už jsem zpátky a nad věcí. A tak se v následujícím období třeste soupeři ;) A to nejen v mé kategorii.

(369) Klimík
27.02.2013, 21:21:16

Jak napsal Radim, že totiž: "Vlastních výkonů bylo dosaženo generátorem pseudonáhodných čísel z normálního rozdělení implementovaného jako funkce rand v prostředí MATLAB, které je založeno na kongruenčním algoritmu s pevným seedem, takže se dá ověřit, že jsem nefixloval." Tak jsem si to propočítal i já a zjistil jsem, že na základě karbonizace koxohydrátu ovšem v prostředí ZMATLAT je odchylka stanovena zcela přesně plus mínus dva tisíce let. :)
Jirko buď nad věcí.

(368) jive
27.02.2013, 18:35:56

Brát si příklad z JJ ??
S tím jsem nikdy nesouhlasil.
Sami si snad uděláte obrázek o tom co ty jeho nápady způsobují a co to dělá za divy.
Tento způsob "pořádání" závodu se mi zdá opravdu hodně nešťastným.
A tak, vzhledem k mým osobním zásadám, přeji zbytku startovního pole ve zbytku letošního sněhuláka hodně štěstí.

(367) Radim
17.02.2013, 12:12:34

Honza mi neveril, ze rozpis na Snehulaka se musi vydavat vcas, ze se musi zavodu delat reklama (treba jako to pochopil pan Klimes z Chluma). Vysledkem toho je, ze vcerejsi zavod byl pro nezajem zrusen. Verim, ze jste zaplnili kolonku v treninkovem denicku necim smysluplnym. V nezavidenihodne situaci jsem ted ja, protoze mi ted bude chybet zavod do celkoveho poradi. Nebo nebude? Mam na plose sveho pocitace textovy dokument s namety na Snehulaka, jednou z polozek je i "fiktivni zavod", podle myslenky velkeho o-teoretika Jirky Jansy. Zkratka zavod, ktery neprobehne, ale presto z nej jsou vysledky. Protoze je to stale ve fazi nametu, budu to muset lehce dopracovat, proto vysledky z tohoto zavodu, na kterem nikdo nebyl a presto jsou vsichni ve vysledkach, hledejte na webu az behem tydne.
Zaverem bych rad uvedl, ze tohle chapu jako nouzovou variantu a ze daleko radsi mam zavody, ktere probehnou a kde mi vysledne casy urci sami bezci, nez abych je musel slozite statisticky vytvaret;)

(366) Klimík
12.02.2013, 11:58:40

O víkendu proběhlo testování tratí závěrečného sněhuláka ve Vrábči. Vynikající tratě obou kategorií přinesly i v mrazivém počasí (-8°C) krásný zážitek. Je se věru na co těšit. Budete se olizovat. Kategorie A se může těšit na velmi rychlý a přitom náročný závod. Intenzita s jakou budete muset závodit je vysoká. Volby postupů vás nenechají v klidu. Nečekejte klidný úsek. Pokud se stane, že nebudete muset mapovat, budete muset běžet ve vysokém tempu. Čas vítěze by se mohl dostat i na 50 min! Kategorie B se naproti tomu může těšit na fyzicky nenáročnou trať, která se hodí pro zahájení sezóny. Určitě s sebou vezměte děti. Pro ně bude připraven krásný zábavný fyzicky nenáročný závod v areálu restaurace. Odměna je samozřejmostí. Tak a teď se můžete přihlásit. Hlaste se včas, abychom zajistili tisk dostatečného množství map.


 Jméno *
 E-mail
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
1 + 1=