Třeskovník a pleskovník
Tato diskuse není řízena ani cenzurována. Zde zveřejněné názory se nemusí shodovat s názory redakce. Žádáme diskutující, aby dbali základních etických a morálních zásad.
napsat
(545)
(345) Pepa
22.09.2012, 09:37:04

Trošku mne zarazil předcházející příspěvek. Před chvíli jsem dopsal své hodnocení uvedeného závodu - viz. hodnocení závodů. Hodnocení "trošku nepovedený" bych spíše nazval kvalitním zmetkem a účastníkům se omluvil. Nejlépe to asi charakterizoval jeden ze závodníků po doběhu (skoro citace): "hezká neděle, poledne a co více".

(344) Tryskáč
19.09.2012, 20:52:05

Štít Podkletí skončil šťastně pro domácí. Ne moc povedený Štít prokletí skončil nakonec šťastně pro domácí oddíl. Ne ani tak ziskem kultovního dřevěného Štítu, jako zpětným získání zcizené vyčítací krabičky. Dík Rychťovi se totiž podařilo identifikovat místního chmatáka, který krabičku "odklonil" do svého příbytku, po mírném nátlaku Vládi podpořeném dvěmi stovkami se nám ji naštestí podařilo vykoupit zpět.

(343) Klimík
15.09.2012, 20:38:29

Po nějaké době zase přispěji.
Po absolvování žebříčku B čechy v Jihlavě, kde byla poměrně slušná účast z VJČ a úspěšná o to víc, navštívili jsme Rakousko kde to bylo právě naopak. Nevadí. Teď půjdu coby trenér s křemežským dorostem do lesa na Štítu prokletí, o který letos zřejmě přijdeme, protože se na nás chystá Lenora. Zase nevadí, protože se chystám a to sám (rozuměj bez dorostu nikoli bez přátel) objevit jednu z hospod v Kašperkách. No a mistrovství ČR a Kapr. O tom ale jindy. :)

(342) jive
20.08.2012, 07:46:23

Určitě i jiná aktivita je zapotřebí :)

(341) pepa
20.08.2012, 06:46:09

Kubo a ostatní co čtete,
nemám co bych já ke všemu předcházejícímu dodal. Já ty síly shánět a přesvědčovat nebudu. To mi stačí "lámat" členy oddílu aby začali přebírat moje "zkušenosti", aktivity a zajisiti tak kontinuitu činnosti oddílu. Stačí si položit otázku - Kolik lidí čte asi tuto rubriku? Stačí napsat sem že někoho sháním anebo to chce i jinou aktivitu pro "sehnání" práce ochotných?

(340) Ivan
14.08.2012, 12:41:59

Téměř se vším co je napsáno v posledních příspěvcích souhlasím,ale přesto si dovolím jako bafuňář v důchodu a zakladatel oddílu SJH napsat pár vět.Každý oddíl,aby k něčemu byl,musí mít dobrý základ t.j.nejméně pět dospělých členů s rodinami,kteří jsou ochotni a schopni zastat veškerou činnost v oddíle a vzájemně se zastoupit.Vím to-šest let jsme vedli oddíl jen
dva/Štipl,já/a bylo to jen závodění bez společných tréninků a pořádání jednoho závodu v roce/s vypětím všech sil/.Změnilo se to až příchodem dalších členů/zejména Koblížkovi/ a oddíl
se "rozjel".Po téměř dvaceti létech se oddíl rozdvojil/Slovan a TJ OSS-nynější Tolar/.Kmen zůstal ve Slovanu a je to vidět.I ze zištných důvodů vám přeji abyste se "rozjeli".Rád bych viděl SJH závodit v kraji ke kterému přísluší.Zatím to k tomu není.

(339) Kuba
13.08.2012, 21:23:12

Děkuji Pepo za nápady, ale skutečně si myslím, že jestli má něco fungovat, tak by to nemělo stát na jedné osobě. Oceňuji i pomoc, kterou nabízíš. Nicméně myslím, že na rozjetí toho, co jsi tady napsal, je jedna pracovní síla málo.

(338) pepa
13.08.2012, 16:49:20

Vážení teretici, moralisté, rádoby aktivní či jak vás nazvat. Neraďte, dělejte. Nehledejte důvody, nevytvářejte si zdůvodnění proč to i přes vaši snahu dále nemůže jít. Každý, kdo něco v OB navíc dělá (obecně to platí pro každou oblast) má své osobní, zdravotní, rodinné, studijní, pracovní, věkové, existenční, nemá mandát atd. důvody proč by toho mohl zanechat či jak by mohl zdůvodnit svou nečinnost. Podle je to jenom a jenom o tom zda, chce či nechce něco udělat navíc. Pak si pro to najde prostor a čas. Je jen a jen na každém zda si ke své zvolené oblasti další získá či zda se do toho pustí sám.
Čtěte dále, je to po částech.

(337) pepa
13.08.2012, 16:47:58

Mládež.
Ale aby jste neřekli, tady jeden základní návod a reálnou pomoc pro Č.B. Lze realizovat všude kde je Dům dětí a mládeže. Podle mne ve všech bývalých okresních městech. Zajděte do Dům dětí a mládeže (v Č.B. Hartmundská vila vedle Jč krajského úřadu) a s ředitelkou nebo pracovníkem odpovědným za tělovýchovu a sport ( v Č.B. pan Šesták) a domluvte si založení a vedení kroužku OB. Možná je to pozdě z hlediska jejich propagace ale ne z hlediska jč OB. Má to svou výhodu: mohou zajistit částečné financování kroužku, zajistit tělocvičnu, provést nábor členů, možná i dát nějakou korunu jako odměnu pro vedoucího či vedoucí, asi má i nějaké právní zajištění pro své vedoucí či členy při účasti na akcích.Jen jedno doporučení, přemluvte dalšího orienťáka ke spolupráci (v Č.B. Janošík, Kopecká - před dvěma roky snad měla snahu něco rozjet, Ševčík atd.). Je to lepší být na to dva. Přemluvte orienťáky aby své děti do kroužku dali.

(336) pepa
13.08.2012, 16:47:30

Pro Č.B. mohu pro činnost kroužku garantovat:
- všechny vytištěné mapy VCB jsou volně k dispozici ( pro jiná místa mám originál snad všech map v jč.)
- OCAD soubory map jsou k dispozici
- budeme-li pořádat soustředění bude počítáno s možnou účastí členů kroužku
- akci dne 17.11.2012 bude dosažitelná veřejnými dopravními prostředky
- otevře svůj archiv pomůcek pro suchou mapovou přípravu.
Zdeněk Blabla ti určitě garantuje možnost účasti členů kroužku na akci konané při výstavě "Vzdělání a řemeslo" (mám pocit že se tak jmenuje a koná se někdy začátkem listopadu.
Předpokládám že ti Radim vynutí u pořadatelů závodů Sněhuláka připravování tratí pro děti.
Vydržte alespoň tři roky a uvidíte.

(335) Pepa
13.08.2012, 16:46:14

Propagace.
Začněte pravidelně psát aktuální informace na www stránky jč asociace. Začněte systematicky zásobovat místní tisky o dění v jč OB. Výsledky jč závodníků na mezinárodních, národních, krajských atd. závodech. Důraz položte na mládežnické kategorie. 21 si rádi o sobě něco přečtou ale co teprve děti. Přikládejte fotografie. Informace o závodech v kraji před i po závodě. Před - zdůrazňujte náborové tratě. Pište rozhovory s jč závodníky. Staňte se tak nepřímo "mluvčími jč OB". Uvědomte si jen jedno, úkolem mluvčího není prosazovat své vlastní názory, ale propagovat a hájit "firmu", umět udělat z "komařího velbloudí úspěch". Vemte si na starost www stránky jč asociace a postarejte se o to aby svým obsahem dávaly více reálný přehled o činnosti v oblasti OB v Jč, zdůraznily minulé úspěchy nejen závodníků ale i činnost jč oddílů. Myslím si že WWW stránky jč oblasti by neměly být facebookem jč OB, ale informačním zdrojem pro orienťáka, zájemce o OB a taky prezentací jč OB před veřejností, chceteli poskytovateli peněz. Podle mne nepatří, nepatří ani tato rubrika do hlavního menu

(334) pepa
11.08.2012, 18:58:34

Kubo, zřejmě vůbec neznáš obecné podmínky grantových řízení. Někdo za tím musí stát (jednotlivec, organizace) a ten garantuje poskytovateli realizaci a svůj podíl ne realizaci. Ten někdo musí mít peníze na podíl a garantovat realizaci. Na příspěvek podepisuje smlouvu kde bývá že do určitého termínu předloží vyúčtování či i že příspěvek celý vrátí. U grantů EU dokonce vše předem zaplatíš a pak čekáš i rok než ti slíbenou částku dají či možná i pokrátí. To jsou krátce praktická fakta. Zeptej se ženy. Pokud se nepletu tak nějakou dobu měla co do činění s grantovou oblastí. Tak co, jak a s kým chceš rozjíždět? V které oblasti? Mapy, mládež, závody? Praktik - já nemám co bych dále rozjížděl. Stačí se podívat na naše www do archivu. Asi by se všichni divili kolik VCB na realizaci svých projektů do EU dostalo a kolik tedy muselo i investovat. Co z toho měla Jč oblast? Stačí se jen taky podívat do našeho archivu. Myslím že dost.

(333) Klimík
6.08.2012, 22:04:19

Ne. Z existenčních důvodů.

(332) Kuba
6.08.2012, 18:46:26

Stále si myslím, že pokud to chceme někam dotáhnout, tak by se mělo zapojit trochu víc lidí. Bohužel se mi zdá, že se do nějaké spolupráce nechce ani praktikům, ani teoretikům. Sám do toho nepůjdu, chce se snad někdo přidat?

(331) pepa
4.08.2012, 16:03:00

Teoretici se opět ozvali. Přidali nové téma. Začali moralizovat. Pánové, nezlobte se ale z vaší strany je na čase od teorií, posuzování morálních hodnot a kvalit osob přistoupit k reálné činnosti. Jive to napsal přesně. Dělejte ať za vámi něco vidět. To je nejlepší argumet pro jakékoliv další jednání. Nevíte co a kde? Ve svých příspěvcích jste je sami definovali. Pokud dovolíte, tak zde máte kontrétní, vhodné a reálné náměty.
Mládež:
Pokud je mi známo k 1.7.2012 nebyl znám pořadatel Krajského přeboru škol pro rok 2013. K tomu lze jenom dodat. V 2013 se celostátní finále uskuteční v jižních Čechách. V rámci Letní olympiády dětí a mládeže opět bude orientační běh. Vemte si na starost zajištění účasti jč družstva = buďte vedoucí, zajistěte přípravu a složení družstva. Vydržte u této činnosti alespoň 5 let!

(330) pepa
3.08.2012, 10:28:11

Další možnosti
Mapy:
Zajistěte v průběhu 5 let po všech stránkách (finance, kvalitní mapaři) vytvoření digitálních podkladů (mapy není třeba tisknout), pro nové mapy poblíž exitence stávajících oddílů: CST (snad se oddíl lépe rozjede bude-li k dispozici bývalá mapa Sever), KRE (snad se podaří "Štít Prokletí" běžet na lepší mapě), PVD (jak dlouho bude přežívat "Kapr" na starých mapách?), KCK (snad se aktivují a opět zahájí aktivní činnost pro pěší OB.Organizační kapacita tam je, můj názor.), LEN (dokonce je zájem).
Zdá s vám 5 let dlouhá doba? Zde máte krátkodobější námět. Ani vás tolik práce nebude stát. Přemluvte své stávající mateřské oddíly pro uskutečnění závodu ŽB či ŽA v Jč někde poblíž existence oddílu OB. Místa: KRE - mapy Skalka, Vysoká Běta; PVD - mapa Svobodné Hory; KCK - okolí Vyšného.
Rádi píšete do "Třeskovníku pleskovníku"? Přestaňte mlátit prázdnou slámu, rozvíjet teorie, vyzvedávat kvalitu svých žalůdků a zveřejněte na úvodních stránkách kdo z vás a co hodlá pro jč OB reálně udělat a realizujte. Pro prestiž své osoby a jč OB tím uděláte více. V

(329) pepa
3.08.2012, 10:26:40

Teoretici se opět ozvali. přidali se k nim i "moralisté" Pánové, nezlobte se ale z vaší strany je na čase od teorií, posuzování morálních hodnot a kvalit osob přistoupit k reálné činnosti. Jive to napsal přesně. Dělejte ať za vámi něco vidět. To je nejlepší argumet pro jakékoliv další jednání. Nevíte co a kde? Ve svých příspěvcích jste je sami definovali. Pokud dovolíte, tak zde máte kontrétní, vhodné a reálné náměty.
Mládež:
Pokud je mi známo k 1.7.2012 nebyl znám pořadatel Krajského přeboru škol pro rok 2013. K tomu lze jenom dodat. V 2013 se celostátní finále uskuteční v jižních Čechách. V rámci Letní olympiády dětí a mládeže opět bude orientační běh. Vemte si na starost zajištění účasti jč družstva = buďte vedoucí, zajistěte přípravu a složení družstva. Vydržte u této činnosti alespoň 5 let!


(328) jive
28.06.2012, 10:40:31

2Kuba
No vidíš a já podal hned několik žádostí na kraj a houby houby. A taky mne to neodradilo, a sháněl jsem dál. Taktéž se využívaly možnosti jednat s představiteli kraje a dalších institucí a taky s představiteli města, kde jsem letos pořádal města a mimo jiné také pro města Tábor, Planá n/L taky organizoval i další akce. TAKŽE SI MYSLÍM, ŽE KDYŽ NĚCO PRO MĚSTO UDĚLÁŠ (KDYŽ TO CHCE A POTŘEBUJE) TAK PAK MÁŠ LEPŠÍ VÝCHOZÍ POZICI.

Jen bych rád poznamenal, že se o podpoře, dotacích a grantech jedná určitě lépe, když je za Vámi viděl nějaká ta práce a jste dost aktivní, než když si někdo jedno za rok vzpomene že něco udělá. Ten pak má asi horší pozici pro jednání.

2Honza
To teda nevím odkud čerpáš informace. Zrovna v naší oblasti je pár subjektů, co na děti, činnost a třeba i mapy něco dostali.

(327) Honza Flašar jun.
27.06.2012, 21:44:29

Ano, každý má stejné možnosti a každý to může vyzkoušet. Ale je to trochu i o morálním přístupu. Přijmout grant např. pro 2 veterány s vědomím, že se na děti nebo mapy nedostalo, to už chce hodně silný žaludek.

(326) Kuba
27.06.2012, 20:38:35

Jasně, ale což takhle zkusit to nějak koordinovat a podávat ty žádosti tak, aby z toho měla užitek celé oblast? Co třeba zkusit získat peníze na nové mapy? Tedy peníze na kvalitní mapaře. Já to vidím asi podobně jako Honza. Podle mě si komise, která rozhoduje, který grant podpořit řekne: letos podpoříme basket, orienťák, tenis a plážový volejbal. Na orienťák se pak dostane třeba za další dva - tři roky. Já osobně bych asi takovouhle žádost nepodal. Jinak mě tak trochu mrzí to, že je to tu dost o jednotlivcích. Když chce někdo něco rozjet, tak většinou narazí na to, že se k tomu celkem nikdo nepřidá...


 Jméno *
 E-mail
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
9 + 4=