Třeskovník a pleskovník
Tato diskuse není řízena ani cenzurována. Zde zveřejněné názory se nemusí shodovat s názory redakce. Žádáme diskutující, aby dbali základních etických a morálních zásad.
napsat
(545)
(285) Klimík
22.04.2012, 21:09:17

Nezapomeňte na Vodňany ve čtvrtek! Bližší informace nemám, ale pokusím se je vygooglovat.

(284) jive
22.04.2012, 18:14:43

2 Honza:
Vojta Růta je už dávno rozhodnut reprezentovat KTA a tím i JčAOS na MČR ve sprintu :) Jako předseda SK Kotnov Tábor to mohu potvrdit. (Byl už rozhodnut a bylo to také domluveno s jeho rodiči již dříve)

(283) Honza Flašar jun.
22.04.2012, 17:32:49

Béďa: "V rozpisech MČR ve sprintu, na krátké trati, na klasické štafety a ve štafetách se v letošním roce nově objeví, že závodníci registrovaní v sekci OB pro rok 2012 startující v mistrovských kategoriích (D21, H21, D20, H20, D18, H18, D16, H16) neplatí vklady"

Využijí toho Machová Ivana, Machová Miroslava, Růta Vojtěch, Hulec Filip, Zimmerman Martin, Pelc Václav, Jíša Ondřej, Teringl Radek a další případní postupujicí na štafety a klasiku???????

(282) Klimík
22.04.2012, 17:06:20

Něco samochvály na http://h21e.bloguje.cz/926523-je-opravdu-tak-dobry-jak-si-mysli-aneb-tryskacuv-syndrom.php

(281) jive
22.04.2012, 16:45:49

Už jsou zveřejněny výsledky a první fotky z "Přeboru JčO na krátké trati pořádaného 22.4.2012 KTA.
http://sites.google.com/site/zavod20120422/vysledky

Každý může také zhodnotit tento závod na
http://lpu.cz/zavody/page.php?id=17

(280) pepa
20.04.2012, 17:40:28

Je opravu pozoruhodné číst co za "pravdy" se v tomto "třeskovníku a pleskovníku" objeví. Děkuji Honzovi za přání hodně úspěchů v další činnosti pro Jč OB a děkuji mu za "vysoce aktivní přístup a parcitipaci na pořádání závodů pro Jč OB". Jeho pomoc nám bude moc chybět. Co se dá dělat, když se mladým nechce dělat. Nezbává než nám "starcům" nadále dělat.

(279) Honza Flašar jun.
9.04.2012, 16:55:12

To Pepa: Já své informace získávám z oficiálního kalendáře ČSOS a JčAOS. Nevím, kde jinde bych si to měl ověřovat? Klikni a zmíněné kolize sám uvidíš.

Pořádání závodů jako na běžícím páse, tvorba tratí od stolu a produkce - řekněmě zajímavých - školních map není mým šálkem čaje. To podle mne není vývoj, to je přinejlepším stagnace. Snažil jsem se participovat na pořádání závodů, které by pro Jč něco přinesly. Ale po pár letech se mi trochu zdá, že nějak nevidím efekt. A proto se na dalším případném pořádání nechci podílet více než doposud. Tobě, jakož i dalším Tvým oblíbeným pořadatelům ovšem přeji hodně sportovních a pořadatelských úspěchů vedoucích k bouřlivému rozvoji JČ orienťáku.

Už sem nebudu psát své chytré řeči a kritické poznámky a rušit tak tu naší vaší krásnou idylu. Mám slabé ruce a další lopatu hrachu už prostě neuzvednu.

(278) Honza Flašar jun.
9.04.2012, 16:51:33

To Radim: Chybí ti lepší řešení? Stručně můj názor na něj vyjádřím takto: Je třeba v maximální možné míře využívat okolních závodů. Neustupovat všemu, ale pokud je to možné, tak k"cizím" závodům přilepovat závod JčŽ, případně JčŽ udělat jindy. Volných termínů je pořád dost.

Na pozici propagátora nejihočeských závodů se klidně hlásím, pošlete mi prosím přihlašovací údaje ke kalendáři. Nebo tak něco.


(277) Radim
9.04.2012, 09:13:42

Honzo, na opozici neni nic spatnyho, ale kdyz neprichazi s lepsim resenim, tak je to jen komentovani danyho stavu a to samo o sobe moc uzitku neprinese. Spis je to o propagaci tech akci za hranicema oblasti - kdyz neprijde mail od poradatelu tech akci, aby na ni upozornili, mame delat propagaci jejich zavodu sami..? A kdo to ma na "nasem svazu" na starosti? Aha, my vlastne oddeleni propagace zavodu za hranicema oblasti nemame.. Tahle pozice je volna, vitame zajemce. Jinak si nemyslim, ze by nase terminovka sla nejak zasadne proti temhle akcim - a jak psal Pepa, uhybat se nesmi vsemu, protoze potom nam v ty oblasti nic nezbyde..

(276) pepa -pokračování
6.04.2012, 16:58:06

Kdo kam pojede? Tam kde na to bude mít. Když to "někdo " (dosaďte si co chcete: rodič, TJ, ???) zasponzoruje tak co bych nejel. Nebudu-li mít nic "doma" za přijatelné náklady, holt změním zájem. Na druhé straně i tu masu potřebuji pro organizaci. Vyyčerpal jsem se. Vše je na vás čtyřicátnících a mladších. Pořád zůstávám u svého. Nekecat, dělat. Ne jednou za dva roky "udělat závod Sněhuláka" ale pravidelně, dlouhodobě v oblasti potřebné pro jč orienťák.

(275) pepa
6.04.2012, 16:52:10

Honzo, něž něco začnu psát, tak si ověřím skutečnosti. Nejsem žádný koordinátor Jč kalendáře, ale žádný závod JčŽ není proti termínu ŽB Čechy, není pokud možno proti termínu KHS (asi pět let dozadu se vyskytlo jednou) a nebyl proti závodu pořádaného SJH. Praha, záleží jak se to trefí proti zájmům jč oddílů, tj. chtějí-li sami pořádat. Svoje "chytré řeči si nech pro sebe". Pokud chceš pro Jč orienťák něco dělat, tak začni dělat, dělat, dělat. Chytré, nepromyšlené rady si nech pro sebe. To ale obecně platí pro větší část diskutujících (od boku mohu vynechat Radima, Jirku) v této "diskusní části". Stačí si přečíst úvodní část posledního Ivanova příspěvku a tam je celá základní pravda problému Jč orienťáku. Kalendář závodů a "koordinace" s ostatními oblastmi nic neudělá. Dovede tu masu, to je cca 70 % stávajícího stavu" k odklonu od OB. Proč? V dosahu a v místě nebudou mít nic. Z té masy se tvoří ta špička. To platilo, platí a platit bude. Té mase ať chceme nebo nechceme musíme zajistit vyžití a z ní můžeme získat kvalitu. To je první a podle mne i základní fakt. Kam kdo

(274) Honza Flašar jun.
6.04.2012, 12:27:03

Proč jsou jihočeské žebříčky proti kvalitním německým závodům v Bernriedu (tam se jezdilo na trojutkání úplně normálně)? Proč jsou jihočeské žebříčky proti celostátním závodům ve středních Čechách?Proč byly v minulosti problémy s KSH? A kolize JčŽ a Ligy Vysočiny, kterou pořádá Jindr. Hradec?! To už je snad špatný vtip.(273) Honza Flašar jun.
6.04.2012, 12:20:51

Na opozici není nic špatného. To, že se všichni budou navzájem plácat po ramenou, jaké máme pěkné závody, je úplně k ničemu. Já samozřejmě chápu, že se nemůžou vytvářet stále nové mapy a chápu i orientaci na Rakousko. Že však do Wintersdorfu na LinzCup jede z Česka 30 lidí a na rakouský federál ve stejném prostoru jede z Česka 5 lidí, to nechápu. O rozdílu v kvalitě závodů je snad zbytečné mluvit. Možná je to tím, že si zdejší závodníci aktivně nevyhledávají informace o okolních závodech. Dobře, dejme tomu, většina lidí je na tom ostatně stejně. Proč to ale neusnadní zodpovědní bafuňáři co nejlepší koordinací termínovky? Nejde to vždycky, ale kde je vůle, tam je cesta.

Kde jinde by se měli zdejší závodníci zlepšit a získat zkušenosti, než na kvalitních závodech v okolí? Vždyť právě to, co si přinesou, použijí v jihočeské oblasti při závodění nebo pořádání. V každém případě ku prospěchu věci.(272) Klimík
5.04.2012, 16:51:57

A to se ještě objevil tlak vytvořit slavnou kategorii H/D21K! Naštěstí nebyl dost silný.

(271) Radim
5.04.2012, 15:22:03

Prislo mi to zbytecny komentovat, ale..
V kazdy oblasti jsou nektery zavody atraktivnejsi a nektery min. Nekterej poradatel ma ambice nalakat lidi odjinud, nekterej ne. V zajmu tech prvnich je sahnout do atraktivnim terminu - tedy takovym, kdy bud v jinych oblastech nic neni (to je trochu utopie) a nebo je tam "slabsi zavod". 100% terminovky nikdy koordinovat nejde. A stejne tak nejde poradat oblastaky jen v novych prostorech a na novych mapach - a to v zadne oblasti, at se podivas doleva nebo doprava. Proto je tu Tokaniste poctvrte (pocitam-li dobre), Kustry potreti, Krivonoska popatnacte (nahodny vyber).
A na to se vaze otazka financovani tech novych map, coz je jeden z duvodu te orientace na Rakousko.. Je to trochu zacarovany kruh, coz z toho tveho prispevku uplne neplyne. Jakkoli je to psany s nadsazkou, smrdi to retorikou opozicniho poslance, kterej kritizuje, ale neprichazi se svoji vizi..
A jeste popichnuti nahoru: Co je to s tema kategoriema? Chtel jsem se podivat do SR oblasti, ale lonsky se vytratil, novy tu neni..

(270) Kuba
5.04.2012, 10:40:45

Přijde mi, že rozdělení 3 závodnic do kategorie D21 a D21C je fakt už brutální a pro krátkou trať nesmyslný. Pokud budeme stavět tratě "pro trénující a netrénující" (tedy kratší a delší variantu), tak si myslím, že to je účelné na klasikách (s časem vítěze 90 minut) a ne na krátké trati.

(269) Honza Flašar jun.
4.04.2012, 20:30:59

očku v Táboře? Neva, on ten náš Franta vyhraje v Brloze, tam žádný cizáci nebudou.

Vážně je to tak špatný???

(268) Honza Flašar jun.
4.04.2012, 20:30:23

Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. Protože my jsme přece silná Jihočeská oblast. Okolní oblasti se rády přizpůsobí, máme jim totiž co nabídnout! Naše terény přímo oplývají mlékem a strdím, jsou překrásně mapově zpracované a místní závodníci jsou k neporažení.
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. Nám nevadí, když v jedné kategorii běhá pořád dokola těch stejných 5 lidí. Pět lidí je dokonce moc a proto jsme vytvořili podkategorie D/H21C, aby v těch nomálních 21 mohli běhat 55 letí veteráni.
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe, my přece chceme běhat sami. Když občas přijedou pražáci, stejně akorát nadávají, že jsou naše mapy a tratě špatné.
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. My totiž nechceme jezdit na lepší závody kousek za hranice, radši nasázíme kontroly do ostružin. Jó, kdyby to bylo trojutkání, tak to pojedem světa kraj. Ale na Ligu Vysočiny, na sprint a štafety na Konopiště, do Kašperek nebo snad do Německa - pche, ani nápad!
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. Nás totiž nezajímá, jak se běhá jinde. Hlavně, že jsme zase vyhráli tašku na Linckapu. A že jsme dostali takovou č

(267) Honza Flašar jun.
4.04.2012, 20:29:55

Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. Protože my jsme přece silná Jihočeská oblast. Okolní oblasti se rády přizpůsobí, máme jim totiž co nabídnout! Naše terény přímo oplývají mlékem a strdím, jsou překrásně mapově zpracované a místní závodníci jsou k neporažení.
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. Nám nevadí, když v jedné kategorii běhá pořád dokola těch stejných 5 lidí. Pět lidí je dokonce moc a proto jsme vytvořili podkategorie D/H21C, aby v těch nomálních 21 mohli běhat 55 letí veteráni.
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe, my přece chceme běhat sami. Když občas přijedou pražáci, stejně akorát nadávají, že jsou naše mapy a tratě špatné.
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. My totiž nechceme jezdit na lepší závody kousek za hranice, radši nasázíme kontroly do ostružin. Jó, kdyby to bylo trojutkání, tak to pojedem světa kraj. Ale na Ligu Vysočiny, na sprint a štafety na Konopiště, do Kašperek nebo snad do Německa - pche, ani nápad!
Ano, pořádejme si závody sami pro sebe. Nás totiž nezajímá, jak se běhá jinde. Hlavně, že jsme zase vyhráli tašku na Linckapu. A že jsme dostali takovou č

(266) Ivan
4.04.2012, 14:23:14

Pepo.
Jsme kamarádi.Koordinace a spolupráce je jistě důležitá,ale hlavně záleží na členské základně.Tu v JčO,ale i u nás dnes drží rodiny. Díky za to.To je cesta-rodiče a děti.Chce to maličkost,najít obětavce,který se jim bude věnovat.Včera jsem byl na tréninku drobotiny od 5 do 10 let.S asi 15 kousky bylo 10 rodičů a jen jedna trenérka.Bez rodičů ani ránu-musí se zapojit.Takže OB v oddíle,nebo oblasti skončí až přestanou běhat rodiny a nenajde se žádný obětavý trenér/a také pořadatel/.My dědci jsme už své udělali.
Zdraví Ivan G. Jméno *
 E-mail
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
8 + 7=