Třeskovník a pleskovník
Tato diskuse není řízena ani cenzurována. Zde zveřejněné názory se nemusí shodovat s názory redakce. Žádáme diskutující, aby dbali základních etických a morálních zásad.
napsat
(545)
(65) jive
8.10.2011, 06:12:41

Zdarec všichni. Asi nemá cenu psát na stejné téma na dvě místa (myslím tím tady a a na fórum). Osobně dál klidně budu diskutovat k tomuto tématu (a taky už jsem před časem reagoval) na fóru, ale tady bych tím zapr..sil tento třeskoplesko. Howk

P.S. To slovo "peníze" jsem osobně už několikrát i v historii použil i já :)

(64) Kuba
7.10.2011, 21:36:59

Hm, a teď ještě se přihlašte, kdo se toho s radostí a nadšením ujme.

(63) Honza Flašar jun.
7.10.2011, 17:26:14

100% souhlas s Klimíkem. A co se týče motivace závodníků (dětí) a jejich rodičů, záleží jen na tom, jak se to podá. Nevěřím tomu, že by měly děti větší zájem jet na olympiádu než třeba na žebříček B do Liberce.

(62) Klimík
7.10.2011, 09:05:07

Jestli to chápu správně, a myslím že jo, tak jde především o osobu trenéra. Protože grant nám děti do lesa nepřivede, ale může zaplatit právě tohoto člověka. A pokud bude ty děti koučovat jen a pouze na jihočeských závodech, bude to posun. A když k tomu přidá nějaký trénink a s nejlepšími vyjede na národní žebřík ...

(61) Přeceda
6.10.2011, 23:05:40

Možná jsem no nenapsal přesně. Nejde o Olympiádu jako akci, ale obecně o to, že jsme na ní slíbili účast, získali za to velmi pěkné záruky a nejen proto se zcela logicky snažili na ní připravit. To byla jedna věc. Druhou věcí byl skutečný zájem závodníků, kteří byli nadšení, že někam pojedou. A v neposlední řadě zájem jejich rodičů, protože pro děti vytvořili určité zázemí, vozili je na tréninky, případně se o ně postarali jako nezbytný doprovod. A když vidíš skutečný zájem, pak se snadněji něco připraví. Dost velkým problémem je zaměstnání. Doby, kdy jsem si něco mohl připravit v práci, nafotit, nakopírovat apod, jsou dávno pryč. Trvalá práce (a odměna za tuto práci) je proto pro mě rozhodně přednější. Jinak určitou představu na dalším rozvoji žactva mám, ale nechce se mi to dělat jen samotnýmu. Více příště

(60) Honza Flašar jun.
6.10.2011, 17:39:19

Nerozumím tomu, proč je Olympiáda cílem pro bafuňáře a proč je účast na ní "povinná". Respektive, není mi jasné, proč Olympiáda ano a ostatní závody ne.
Ale dobrá, dejme tomu, že beru všechny tyhle argumenty. Nemůžu se však zbavit pocitu, že družstvo mládeže a účast na olympiádě byl jen takový výkřik do tmy. Proč? To ať si asi každý přebere sám.
To, co chybí, nejsou jen lidi a peníze, ale především jakákoli smysluplná koncepce. Vypadalo to slibně, ale všechno na začátku prázdnin umřelo. Má aspoň někdo představu, jak to bude pokračovat a nebo se to nechá vyšumět? Tohle by se mělo probírat na valných hromadách a ne jen stanovy, které stejně budou asi jednomyslně schváleny.
A teď si všichni řeknou: "No tak ať si to dělá sám, když je tak chytrej, a jenom tady kritizuje!" Jenže tohle opravdu nejde dělat na dálku. Já velice rád pomůžu, kdykoli to bude časoprostorově možné. Ale tu organizaci, koncepci, tu by měli zařídit právě místní bafuňáři.

(59) Přeceda
6.10.2011, 16:12:58

Důvodů, že to šlo je asi více:
- lepší počasí, delší dny (květen a červen je skutečně lepší, než září, říjen)
- cíl, který byl před závodníky i bafuňáři, tj. "povinná" účast na Olympiádě
- ochota dalších spolupracovat - Pavla Pelců a Alena Stachů
- peníze - ne, že bychom běhali pro peníze nebo snad za peníze, ale podařilo se nám sehnat úzce vázané peníze na Olympiádu od Kraje a od ČSOS, a něco jsem spojil s aktivitami z mého grantu, který jsem dostal od města ČB
- rovněž jsem se podílel na přeboru škol, s tím se také dalo spojit dost věcí
- nezanedbatelná byla i Radimova podpora (něco připravit, zařídit, podržet, ohlídat, ostřihnout, postavit, stáhnout, navrhnout, uklidnit, nažhavit, ...

(58) Honza Flašar jun.
5.10.2011, 19:54:37

Nevím jak vám, ale mně scm fórum nejede. A co se týče mého předchozího příspěvku, jen jsem měl pocit, že to tady čte víc lidí. I když je to asi skoro jedno...

(57) Vašek
5.10.2011, 12:29:17

http://scm.xforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=59

Zde je fórum sloužící pro SCM.


(56) Honza Flašar jun.
5.10.2011, 00:10:51

Ano, já chápu,že je hlavní problém KDO.
Ale jak to, že to na jaře šlo?

(55) Přeceda
4.10.2011, 21:46:52

Žákovské družstvo - toť skutečně otázka k hlubšímu zamyšlení. Opravdu není nic jednoduššího, než družstvo na MČR družstev oblastních výběrů přihlásit a dokonce za ně zaplatit startovné. Problémem či otázkou zůstává, KDO s družstvem vyrazí, KDO jej poveze do místa konání, KDO jej ubytuje, KDO se o něj postará, KDO... (sem si skutečně můžete dosadit další aktivity, na které si vzpomenete). Pravdou je, že pokud nebudeme využívat účasti družstva na takovýchto akcích, nic se na výsledcích našich žáků, žákyň a obecně družstva, nezmění.

(54) jive
29.09.2011, 21:50:24

Ha! Toť správná otázka. Zkusíme to probrat na fóru? Asi je taky pro tyto účely zřízené.
Mne to osobně ani nenapadlo, nějak mi to uniklo. Při mých aktivitách jsem to přehlédl.

(53) Honza Flašar jun.
29.09.2011, 18:47:40

Tahle tradiční křemežská aféra je samozřejmě proti pravidlům, ale v prostředí jihočeského orienťáku není až tolik závadná.
Já se však pokusím vaší pozornost obrátit jiným směrem, k trošku důležitější problematice:
Kam se podělo tak pracně budované a na internetu oslavované žákovské družstvo pro olympiádu v Olomouci? Proč nikdo ani neuvažoval o účasti dětí na MČR družstev oblastních výběrů, které je přesně pro tu stejnou věkovou kategorii? Budeme čekat další čtyři roky jen na další jednorázovou dotaci na olympiádu? A budeme pak trénovat další děti, protože "ty letošní" už to přece umí???


(52) Klimík
28.09.2011, 21:14:36

Myslím, že příště bude hlavním rozhodčím stará Blažková. Jinak tratě jsem před závodem samozřejmě neviděl. A byl jsem připraven, že v případě umístění v první čtveřici, anebo před hlavními konkurenty v JČŽ, nebudu v závodě hodnocen a budu jen MS. Dokonce jsem o tom před závodem informoval stavitele tratí. Být na jihu více závodů, asi bych se do závodu nepřihlásil, ale mám orienťák opravdu rád a tak se snažím běhat všechno co je dostupné.

(51) jive
27.09.2011, 23:17:35

Teď už jsem se k tomu echtěl vracet, ale podle mne musím.
Reaguji na rpepu. Proč by hl. rozhodčí neměl startovat? No přeci proto, že jako hlavní rozhodčí má určité povinnosti, ze kterých se předpokládá, že určitě zná podrobnosti stavby tratí v závodě, kde je hlavním rozhodčím atd. Jinak to není hlavní rozhodčí, ale pouze nějaké jméno. Jak víme oba a alespoň někteří další licencovaní rozhodčí, je jednou z povinností hl. rozhodčího posuzování stavby tratí. Není tedy co dále dodávat. No a na mapaře se vztahuje omezení v počtu let, kdy mapu tvořil. Dále pak je jasné, že hrubý koncept lze v oorgu připravit i bez mapy, ale opravdu to tak bylo? Dnes už to nemá cenu řešit. Příště by se takové případy už neměli podle mne vyskytovat. Alespoň podle mého názoru. Ale jestli se v oblasti všichni shodnou na jiných zásadách a pravidlech, pak ať se ctí tyto dohody nad pravidla a ostatní předpisy. ;) ( To ale nebude nikdy mým přesvědčením)

(50) rpepa
27.09.2011, 20:59:41

Štít Prokletí je sdrcová záležitost pořadatelského oddílu. Osobně věřím tomu že pořadatel udělal vše pro to, aby jejich závodníci neměli při závodě žádnou výhodu. Osobně nevidím problém v tom když hlavní rozhodčí startuje. Nesmí ale předem vidět tratě. Proč by nemohl startovat mapař byla-li již jednou mapa uvedena do provozu. Vím že přesto má určitou výhodu, ale kdo by nemohl v průběhu roku tom 1000 trénovat. Ke zpracování závodu v OORGu nepotřebuji podkladovou mapu.

(49) Klimík
26.09.2011, 10:45:57

Mapu ze ŽB - Čechy v Liberci jsem umístil na blog www.h21e.unas.cz do sekce z NaPalmu a KAPRadí.

(48) jive
23.09.2011, 17:38:20

Příspěvek jsem psal jen pro pobavení, ale i tak Tryskáči náš
, když sji napsal "Závod jsem připravoval v OORGU ale tratě nestavěl, a kontroly neroznášel", neznamená to, že jsi ty kontroly v oorgu zakresloval bez podkladové mapy? Takové zdůvodnění by asi nikdo nebral vážně :) Je to vše za námi a jen přání do budoucna. Tyto věci by se přeci nemuseli objevovat na jihočeských závodech, když se podle pravidel vůbec nemají vyskytovat. A ať si pravidla představuje kdo koli jak koli, podle mne je to dokument závazný jak pro závodníky, tak pro pořadatele. Sportu zdar a fotb...tedy orienťáku zvlášť.

(47) Tryskáč
23.09.2011, 16:13:50

K tomuto kousku co popisuje Kuba se hlásím, ale jen částečně. Závod jsem připravoval v OORGU ale tratě nestavěl, a kontroly neroznášel. Taky jsem měl největší ranking, naposledy to bylo v r. 2008.
U Klimíka jsem ho omylem uvedl jako hlavního rozhodčího, i když ze stavbou nebo mapováním neměl nic společného.

(46) Kuba
18.09.2011, 20:55:24

Svého času bylo zajímavou tradicí, že závodu se zúčastnil mapař, stavitel tratě a roznašeč kontrol v jedné kontrole - a dával ostatním 15 minut náskok. Byl to zajímavý kousek vhodný k historkám k táboráku, jen trochu proti pravidlům :-) Nicméně mě to vždy pobavilo...


 Jméno *
 E-mail
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
7 + 5=