Letošní Krajský přebor škol se konal v Plané nad Lužnicí

Jak jistě víte, 9. květen byl významný i pro některé žáky a studenty z Jihočeského kraje.

V tento den se konal v Plané nad Lužnicí „Krajský přebor škol v orientačním běhu – Jihočeský kraj“ pod taktovkou sdružení vebr-sport. Svou přítomností v pořadatelském týmu podpořili zdárný průběh akce nejen členové SK Kotnov Tábor ale také další borci z Jihočeské oblasti. ( Josef Rychtecký, Jiří Funda a Zdeněk Blabla).

Do Plané nad Lužnicí přijeli žáci a studenti škol z různých koutů jihočeského kraje, aby se zúčastnili krajského přeboru škol v orientačním běhu a bojovali o postup na „Celorepublikové finále přeboru škol“, které se bude konat 6.6.2012 v Olomouci.
Zázemí pro všechny účastníky poskytla ZŠ Planá nad Lužnicí, od které to na start závodu bylo necelý jeden kilometr.
Start a cíl byl situován na okraji lesa západně od Plané a to umožňovalo vedoucím jednotlivých družstev škol, aby mohli v klidu sledovat, kdo závodí v lese a kdo proběhl cílem.

Vlastní závod nebyl určitě z nejlehčích. Tratě byly koncipovány tak, aby prověřily schopnosti a znalosti orientace všech závodníků a aby se do celorepublikového finále probojovala opravdu jen ta družstva, která budou schopna konkurovat ostatním družstvům z celé republiky a svým umístěním přispějí k možnosti početnějšího zastoupení Jihočeského kraje v Celorepublikovém finále.

Při závodě se taky ukázalo, že sport „ orientační běh“ asi některým lidem vadí, protože se z jednoho kontrolního stanoviště ztratila elektronická záznamová jednotka, pomocí níž jsou zaznamenávány průchody tímto stanovištěm. Jak je vidět, najdou se mezi námi stále takoví, kteří se snaží svým chováním kazit práci druhých.
Závodníci byli, ale natolik zkušení, že jim tato skutečnost jejich závod nezkazila a věděli co v takovém případě dělat. Všichni dále pokračovali na svých tratích a doběhli v pořádku do cíle. (Tato elektronická krabička byla po závodě nalezena po důkladné rekognoskaci okolí kontroly, kterou tam provedl Zdeněk Blabla.)

Závěrečné vyhodnocení probíhalo v prostorách vedle tělocvičny ZŠ Planá n/L a diplomy a ceny předávali, starosta města Plané nad Lužnicí Ing. Jiří Šimánek, předseda sdružení vebr-sport Ing. Jiří Vébr a předseda jihočeské atletiky Pavel Novák.

V každé kategorii byly rozdány medaile prvním třem a vítězným družstvům, která postoupila na celorepublikové finále do Olomouce, byly předány poháry.

Postup si vybojovalo družstvo starších žáků Gymnázia Pierra de Coubertina z Tábora a družstvo studentů Gymnázia Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce.

Pro závod vyšlo krásné počasí, tak jako u všech sportovních akcí pořádaných letos sdružením vebr-sport a SK Kotov Tábor, a i po organizační stránce to perfektně klapalo a dokonce se podařilo najít jeden, při závodě  ztracený, SI čip.

Všichni účastníci se nakonec rozešli do svých měst, ale už nyní se začíná vše připravovat pro příští rok, kdy se bude pod taktovkou Jirky Vébra,  pořádat 5.6.2013 Celorepublikové finále přeboru škol v orientačním běhu. Příprava této sportovní akce už začala a můžeme se jen těšit na to, že Jihočeský kraj a Planou nad Lužnicí, kde se předpokládá zorganizovat tento sportovní podnik, v příštím roce navštíví žáci a studenti z celé republiky.

Veškeré informace o konaném krajském přeboru škol v orientačním běhu v Plané n/L včetně podrobných výsledků naleznete na internetové adrese http://sites.google.com/site/zavod20120509
Fotografie na : http://www.rajce.net/a6406595http://www.rajce.net/a6410225

Všem organizátorům a pomocníkům patří velký dík.


Příspěvek byl publikován v rubrice bylo ..., Mládež, Reportáž ze závodu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.