Nový systém evidence map II

Proces zavádění Centrální evidence map pokračuje schválením a zveřejněním důležitých dokumentů. Jedná se o Směrnici pro tvorbu a evidenci map, popis Centrální evidence map, Adresář Mapové rady a krajských kartografů a Seznam autorizovaných tiskařů pro digitální tisk.

Prosím vedoucí oddílů, aby se zaregistrovali na Mapovém portále ČSOS, kde obdrží roli vydavatel, se kterou mohou ohlásit novou mapu vložením všech požadovaných údajů do systému. Na základě těchto údajů vám systém vygeneruje návrh evidenčního čísla v novém formátu (např. 15 C 001 O). Ten musí přijmout krajský kartograf příslušného kraje. Po schválení se záznam objeví na mapovém portále.

Další povinnosti na vydavatele čekají po prvním závodě na nové mapě. Do 30 dnů je nutné doplnit evidenční údaje a předat povinné výtisky (7 ks sekretariátu ČSOS a 2 ks krajskému kartografovi, u map neevidovaných pak 3 a 1 ks). Krajský kartograf údaje ověří a schválí evidovanou mapu. Přidávat můžete i mapy vydané před rokem 2015 nebo mapy, které nejsou evidované (jsou vydány v nákladu nižším než 100 kusů). Tyto mapy nepodléhají schválení krajského kartografa.

Směrnice dále upravuje hospodaření s prostory. Vydavatel má prostor mapy blokovaný 10 let od konání prvního závodu na dané mapě. V případě, že prostor je v jiném kraji (nebo do něj zasahuje) má vydavatel povinnost před zahájením prací získat souhlas příslušného krajského kartografa.

V případě dotazu na evidenci či potíží s ohlášením nové mapy, se na mě neváhejte obrátit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Technická sdělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.