Nový systém evidence map

Od letošního roku se spouští nový systém evidence map pro orientační sporty. Co to znamená pro vydavatele map?

Nový systém Centrální evidence map bude integrován přímo s Mapovým portálem ČSOS, údaje do systému bude možné zadávat i přes systém ORIS. Evidenční číslo mapy nyní přiděluje přímo systém, na základě příslušnosti ke kraji, ve kterém se prostor nachází. V případě, že budete zpracovávat mapu na území cizího kraje, je nutné získat písemný souhlas krajského kartografa dotčeného kraje! Všechny povinnosti kartografů a vydavatelů budou popsány v nové Směrnici pro tvorbu a evidenci map ČSOS, která vstoupí v účinnost 5. 3. 2015.

V současnosti je systém v testovacím provozu, ale již nyní je možné evidovat mapy, které budou použity pro závody konané v období od 1. 3. do 12. 4. 2015, a to prozatím e-mailem na adresu langr.jan(zavináč)centrum.cz. Do žádosti uveďte název, měřítko, ekvidistanci, klub, kraj, rok vydání, ID závodu v ORIS, druh mapy dle účelu použití, normu a zákres prostoru. Systém vygeneruje evidenční číslo, které schválí příslušný krajský kartograf (v JČ já).

ČSOS vyzývá kluby (vydavatele) k registraci v Mapovém portále ČSOS. Registarci je možné provést účtem Google, Facebook nebo klasicky, použitím e-mailu, jména a hesla. Registrace je ověřena s registrací v systému ORIS, na jejímž základě jsou uživatelům přidělena práva pro vkládání nových map.

Podrobnější informace najdete ve Sdělení mapové rady 02/2015.

Příspěvek byl publikován v rubrice Technická sdělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Nový systém evidence map

  1. Vojta Blažek napsal:

    Ahoj, již jsem tam přidal nově vznikající mapu – Havírky, která bude použita 4.10.

    Prosím o opravu u map Jarník a Hromová Jedle je uváděn klub API(Andante Písek, Jirka Funda). Mapy jsou však ve správě a vlastnictví klubu OPI.. mám je znovu zaregistrovat nebo je přeregistruješ?

    Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.