O propagaci OB: Sršni napadli na Jičínsku běžce štafety

Krátký subjektivní komentář k sobotnímu mediálnímu humbuku na tema orientačního běhu.

„Zlaté medaile nikoho nezajímají, to se spíš dostaneme do zpráv, když se někdo při závodě zabije seskokem ze srázu!“, slyšel jsem jednou od  kohosi z vedení svazu. Je to tak – asi jste si všimli té propagace, kterou nám/si zajistili vydáním tiskové zprávy královéhradečtí záchranáři. Je pravda, že chvílemi to bylo dost nepříjemné = zejména čekání na přílet vrtulníku a výzvy „Nemáte někdo s sebou injekci adrenalinu?!“ Ale asi až tenhle případ nebyla situace o moc dramatičtější než při podobné situaci před dvěma lety na pragováckých štafetách. Těch sanitek přijelo opravdu hodně (spíš proto, že v každé je údajně standardně jen jedna injekce dithiadenu) a nikdo už nezmiňoval, že většina ošetřených šla za zdravotníky až po absolvování trati a vyčtení čipu, protože „štafety se nevzdávají“.
Nakonec se do zásahu zapojili i hasiči a zlikvidovali ty chuděry sršně, které se logicky cítily ohrožené, když kolem nich provalil balík chlapů.
Jinak se sluší poděkovat záchranářům za koordinovanou práci i pořadatelům za operativní zajištění bezpečnosti i regulérnosti zbytku závodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice bylo ..., Reportáž ze závodu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..