JčCTM

Cílem nově zřízeného Jihočeského centra talentované mládeže (JčCTM) je Zajištění rozvoje, podpory a výchovy talentované mládeže v orientačních sportech, především získáním osobních nepřenositelných zkušeností z účasti na trénincích, soustředěních a závodech v orientačně náročných a atraktivních terénech nejen na území Jihočeského kraje. Zajištění výběru vhodných výkonnostních závodníků pro důstojnou reprezentaci Jihočeského kraje a zajištění účasti tohoto výběru či výběrů (dle věkových kritérií) na ŽB Čechy, Vyzývacím poháru žactva, Českém poháru štafet klubů a oblastních výběrů žactva, mezinárodních závodech, Přeborech škol, každoročně pořádaných Olympiádách dětí a mládeže.

Členy pro tento rok jsou všichni registrovaní závodníci v kategoriích HD10 až HD18. Pro roky příští budou závodníci vybíráni dle výkonnostních kritérií svými vedoucími klubů a oddílů.

Jmenovanými trenéry jsou: Zdeněk Blabla (PCB), Vojta Blažek (OPI), Alena Nováková (KRE), Martina Teringlová (VCB), Radek Teringl (VCB), Jiří Vébr (VTA)