Podpora tréninků a OB postupy

Posílám odkaz, kde najdete velmi inspirativní materiály pro tréninkovou činnost 🙂
Jedná se o prezentace ze semináře T2 z loňska a z posledního semináře T3 (bude doplněno)

Dále bych chtěl požádat (nemohu nakázat):

Prosím aby organizátoři závodů odesílali podklady i na OB postupy
jistě to všichni známe, ale myslím že nikdo z JČ to nepoužívá a je to škoda, protože porovnávat postupy v reálném čase je hodně cenná pomůcka

Díky
Vojta Blažek

Příspěvek byl publikován v rubrice Mládež, Technická sdělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Podpora tréninků a OB postupy

 1. Radim Hošek napsal:

  Ono je to s OB postupy trochu složitější – obsluha byla jednomužná a je vcelku pochopitelný, že správce nechtěl věnovat 15 minut závodu jčž, kde běželo 80 lidí, přestože data e-mailem dostal. Podle informací od soutěžní komise se letos tahle situace mění, o správcovství by se mělo dělit víc lidí a tenhle problém by se tak měl eliminovat.
  Celý tenhle můj komentář má dva důvody – jednak upřesnit, jak je to s tím „nikdo z JČ nepoužívá“, a za druhé povzbudit ty, kdož mají negativní zkušenost, aby na zasílání dat na obpostupy nerezignovali.

  • Klimík napsal:

   Jestli si dobře vzpomínám, tak pokud se nějaký závod z jihu na OBpostupy objevil, svoje postupy tam dalo jen velmi málo jedinců a to byli převážně ti z oddílů mimo naší oblast. Tak jsem to přestal používat. Možná se k tomu vrátím kvůli porovnání našich děvčat, ale jsem skeptický co do množství zanesených postupů. Chtělo by to spíš rozšiřovat počet aktivních O-běžců než je aktivně odrazovat od OB. Což tady mají někteří jako životní filozofii.

 2. vojta napsal:

  Děkuji za osvětu 🙂

 3. jive napsal:

  Na ob postupy jsem kdysi posílal i podklady a ne jenom moje gpx soubory. Problém pro mne bylo už i to, že česká instalace routegadget byla upravena oproti jiným instalacím a nemohl jsem to využívat naplno tak jak na svém localu.
  I když už má dnes routegadget mnoho analytických funkci, nejjednodušší je používání quickroute. Tam si mužeš dělat analýzy na co jen potřebuješ (dokonce i jak dlouho koukaš do mapy) a zároveň s využíváním mapového archivu DOMA je vše automaticky dostupné k porovnání s ostatními ve světě ve 2D Rerun. Tak že si můžeš i zaběhnout starý zavod na jakékoli trati jako trenink, a porovnat co chceš a s kým chceš, když má výslednou trať nahranou. ( Ke stejnému závěru jsme došli s tvůrcem nového OB simulátoru (3D hry), která je dnes v závěrečné fázi vývoje a bude spolupracovat také s 2D Rerun.)
  Na závěr jen uvádím, že ob postup, má pořadatel za povinnost využít na svazové závody. Ty krajské ať si uveřejní ten kdo chce, nikoho bych nikdy nenutil. Jedním problémem z mé strany je to, že vložení mapy si neděláš sám, ale posíláš „ostrý“ OCADový soubor mapy někomu dalšímu než jen do tisku. Teda když si před tím nevytvořil sám soubory na pět barev.
  Na routegadget jsou tak vlastně mapy dostupné ve vynikajícím rozlišení a ten kdo chce a umi, tak si ty mapy klidně stáhne. (Oproti tomu má svazový archiv ob map snížené rozlišení a vodotisk.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.