Vyzývací pohár Třemošná, Plzeň

O víkendu 26.-27.5. se zúčastnila vyzývacího poháru v Třemošné a Plzni i početná výprava z Jihočeské oblasti zastoupená závodníky z oddílu TJ Sokol Křemže, SC vebr-sport, Orientační sporty Písek, TJ OB České Budějovice a TJ ČZ Strakonice. V sobotu dopoledne byly štafety, odpoledne sprint v Plzni a v neděli zase štafety v Třemošné.
Oproti podzimnímu Šumperku bylo naopak naprosto pekelné počasí. Pro mnoho závodníků to byl první velký závod a velmi těžký terén. Bylo několik DISKů, slziček a zranění, ale všichni se s tím poprali jako správní orienťáci a bojovali co mohli a prokázali tak houževnatost, sílu, odhodlání a hlavně týmového ducha – což je skvělý předpoklad pro jejich další rozvoj.

Sobotní štafeta D14 ve složení Nela Pekařová, Vendy Teringlová a Anička Kosobudová doběhla na nádherném 14. místě a v neděli na 7.místě! Druhá štafeta ve složení Jana Pazderníková, Klára Počtová a Maruška Jánošíková dokončily 28. Další krásný výsledek v sobotních štafetách udělala štafeta H12 ve složení Tadeáš Pelc, Vojta Teringl a Honza Svoboda, kteří doběhli na perfektním 22. místě. Štafeta H14 ve složení Matyáš Pelc, Vojta Velát a Denis Straka doběhli na 25. místě. Musím však opět pochválit i ostatní, protože terén a tratě na štafetách byly velmi náročné i pro nás dospěláky 🙂

Jihočeská oblast byla vidět i v odpoledním sprintu. Největší zásluhu na tom má Anička Kosobudová, která doběhla v D14 na úžasném 6. místě!!! Ostatní závodníci nedosáhli na tak skvělé výsledky, ale časové ztráty potvrzují, že na tom tak špatně nejsme 🙂 Myslím, že do podzimního mistrovství máme na čem pracovat. Je však skvělé, že v naší oblasti vykrystalizovali závodníci, kteří dlouhodobě mají výborné výsledky a doufám, že v podzimním výběru nebudou chybět. Nechci jmenovat, aby to někomu nebylo líto, ale pokud si projdete výsledky jistě to sami poznáte.

Více fotografií, výsledků na webu http://lpm.zcu.cz/pohary2018
Fotografie od Helči Hudečkové https://www.zonerama.com/Hellen/Album/4356888

Za celou Jihočeskou oblast mnohokrát děkuji všem, kteří se zúčastnili, díky i rodičům, trenérům … prostě všem díky kterým, můžeme jezdit jako skvělá parta na skvělé závody.

Vojta Blažek – OPI


Foto by Helahud

Příspěvek byl publikován v rubrice bylo ..., Lidé, Mládež, Nezařazené, Reportáž ze závodu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..