Vyzývací pohár Třemošná, Plzeň

O víkendu 26.-27.5. se zúčastnila vyzývacího poháru v Třemošné a Plzni i početná výprava z Jihočeské oblasti zastoupená závodníky z oddílu TJ Sokol Křemže, SC vebr-sport, Orientační sporty Písek, TJ OB České Budějovice a TJ ČZ Strakonice. V sobotu dopoledne byly štafety, odpoledne sprint v Plzni a v neděli zase štafety v Třemošné.
Oproti podzimnímu Šumperku bylo naopak naprosto pekelné počasí. Pro mnoho závodníků to byl první velký závod a velmi těžký terén. Bylo několik DISKů, slziček a zranění, ale všichni se s tím poprali jako správní orienťáci a bojovali co mohli a prokázali tak houževnatost, sílu, odhodlání a hlavně týmového ducha – což je skvělý předpoklad pro jejich další rozvoj.

Sobotní štafeta D14 ve složení Nela Pekařová, Vendy Teringlová a Anička Kosobudová doběhla na nádherném 14. místě a v neděli na 7.místě! Druhá štafeta ve složení Jana Pazderníková, Klára Počtová a Maruška Jánošíková dokončily 28. Další krásný výsledek v sobotních štafetách udělala štafeta H12 ve složení Tadeáš Pelc, Vojta Teringl a Honza Svoboda, kteří doběhli na perfektním 22. místě. Štafeta H14 ve složení Matyáš Pelc, Vojta Velát a Denis Straka doběhli na 25. místě. Musím však opět pochválit i ostatní, protože terén a tratě na štafetách byly velmi náročné i pro nás dospěláky 🙂

Jihočeská oblast byla vidět i v odpoledním sprintu. Největší zásluhu na tom má Anička Kosobudová, která doběhla v D14 na úžasném 6. místě!!! Ostatní závodníci nedosáhli na tak skvělé výsledky, ale časové ztráty potvrzují, že na tom tak špatně nejsme 🙂 Myslím, že do podzimního mistrovství máme na čem pracovat. Je však skvělé, že v naší oblasti vykrystalizovali závodníci, kteří dlouhodobě mají výborné výsledky a doufám, že v podzimním výběru nebudou chybět. Nechci jmenovat, aby to někomu nebylo líto, ale pokud si projdete výsledky jistě to sami poznáte.

Za celou Jihočeskou oblast mnohokrát děkuji všem, kteří se zúčastnili, díky i rodičům, trenérům … prostě všem díky kterým, můžeme jezdit jako skvělá parta na skvělé závody.

Vojta Blažek – OPI

Foto by Helahud

Příspěvek byl publikován v rubrice bylo ..., Lidé, Mládež, Nezařazené, Reportáž ze závodu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.