Vzestup Jihočeské oblasti ? a Prachatice se opět hlásí o pozornost

Je tomu už mnoho let co v naší oblasti fungoval klub v Prachaticích OPT (TJ Libín Prachatice) spjatý se závody na Vodníku či v Prachaticích. Díky velkému nadšení a zápalu Lukáše Šmahela (OPI7800), se podařilo zaktivizovat  velké množství běžců, kteří si našli k tomuto sportu cestu. Sportu, který by měl být pro Prachatice naprosto samozřejmý. Za to patří Lukášovi velký dík a obdiv za jeho úsilí.

Zatím si pod svá křídla vzal prachatickou sekci klub Orientační Sporty Písek. Jako odměnu za skvělé výsledky a aby podpořil další rozvoj tohoto sportu na Prachaticku, se výkonný výbor spolku dohodl na tom, že vytvoří novu mapu v oblasti Nebahovy u Prachatic.

Všichni běžci z Prachatic začali v letošní sezóně běhat na začátku dubna. Bez výraznějších předchozích zkušeností s tímto sportem se Vít Neužil(OPI0103) probojoval na mistrovství ČR ve sprintu, tím, že vyhrál mistrovství oblasti ve sprintu na Lipně zároveň si vyběhnul i licenci B. Další prachatičtí si dokázali na Lipně vyběhnout právo startu na Mistrovství ČR na krátké, které se zanedlouho poběží v Lipnici nad Sázavou.  Jmenovitě to je Adam Valenta (OPI0102) a Kateřina Karbusová (OPI0052) a samozřejmě Vítek. Nyní se početná výprava z Prachatic chystá na sobotní oblastní žebříček do Křemže a v neděli bezpochyby zabojují na mistrovství oblasti na klasice u Lázu u Radomyšle.

Nelze opomenout ani jejich kvalitní výkony na krajském přeboru škol. Jako družstvo v kategorii střední školy vybojovali 3. místo a i v jednotlivcích dosáhli skvělých míst a nechali za sebou zkušenější O-běžce.  Doufám, že v Prachaticích v brzké době vyroste nový kvalitní klub, který bude čerstvým vánkem v naší malé oblasti a bude obstojným konkurentem Tábora, Českých Budějovic, Křemže, Písku, či Jindřichova Hradce a samozřejmě i ostatních klubů (nejen) v naší oblasti.

Prachatičtí

Prachatičtí na Mistrovství oblasti krátké a ve sprintu na Lipně.

V letošním roce se také mimo jiné po mnoha a mnoha letech pravidelně zúčastňují klubových štafet štafety z klubů OPI (naposledy vynechali) a VTA . Poslední víkendové klání štafet ukázalo, že na to máme, že můžeme konkurovat ostatním oblastem, pokud budeme chtít – velký dík a obdiv směřuje k Jirku Vébrovi! V září si to rozdáme na štafetách v Miletínských Lázních a v říjnu nás čeká Mistrovství oblastních výběrů. Tam doufám také něco předvedeme. Proto bych chtěl touto cestou vyzvat ty, co mají zájem se oblastního výběru účastnit, ať se ozvou. Musíme domluvit dopravu, stravování apod…

Mám z toho dobrý pocit, konečně se naše oblast začíná rozjíždět, svědčí o tom mimo jiné i mnohem větší účast Jihočeských O-běžců na Béčkových závodech. Doufám, že tento trend bude pokračovat.  V tomto směru patří velký dík všem, kteří se mládeži věnují, trénují většinou zadarmo a ve svém volném čase. Dík patří za organizaci LODM Alče Novákové a Zdeňku Blablovi. Pokud bude dobrých běžců přibývat, bude i více peněz pro další rozvoj!

Všem běžcům (nejen Prachatickým) přeji o víkendových závodech správný směr a dobrou rychlost, nechť vyhrají ti nejlepší!!! A těm co budou reprezentovat naší oblast na mistrovství ČR na krátké a klasice, přeji co nejlepší výsledek.

Vojta Blažek
OPI

 

Příspěvek byl publikován v rubrice blíží se ..., Lidé, Mládež, Před závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..