Zajímavé výsledky pro Jihočechy v republikovém finále přeboru škol v Olomouci


Ve středu 6. června 2013 se u Olomouce na Svatém Kopečku konal finálový závod celorepublikového finále přeboru škol.
Jihočeský kraj reprezentovali žáci a studenti Gymnázia Pierra de Coubertina – Tábor a Gymnázia Vítězslava Nováka –Jindřichův Hradec, kteří si zajistili postup z krajského přeboru škol, které se konalo v Plané n/L.

Družstva obou gymnázií vyrazila do Olomouce v brzkých ranních hodinách společně, jedním autobusem, zajišťovaným sdružením vebr-sport. Ještě v autobuse probíhaly taktické porady, i když v několika předchozích týdnech byly pro členy těchto dvou družstev připravovány tréninky a další aktivity pro zdokonalení orientačních dovedností.

Do závodu bylo přihlášeno 360 závodníků z 29 škol a jak je patrno z výsledkové listiny, přijeli opravdu kvalitní a zkušení borci z cele republiky, kteří vytvořili kvalitní konkurenci.

Mezi touto konkurencí se ale určitě neztratili zástupci z JČ kraje.

V kategorii D7 se Jana Svobodová a Lada Doležalová dostaly pod 7min 50s ztráty na vítězku.

Když si uvědomíme, že  se pod 8 minutovou hranici dostalo hned 28 závodnic, musím konstatovat, že výkon zástupkyň JČ kraje v této kategorii byl opravdu skvělý.

To samé se dá říci i o dalších kategoriích, kde v kategorii H7, kde Pavel Poduška doběhl za vítězem jen o 9min 22s později a Adam Kraus o 10min 31s později. V kategorii H9 se Petr Knotek a Vojta Růta dostali svou ztrátou po 11min 46s.

Také další členové jihočeské výpravy dosáhla dobrých výsledků v jednotlivcích a určitě neudělali Jihočeskému kraji ostudu.

Výsledky jsou na stránkách Celorepublikového finále.

Příspěvek byl publikován v rubrice bylo ..., Mládež, Nezařazené, Reportáž ze závodu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.